Yves Rocher | Jedwabisty szampon odżywczy z wyciągiem z owsa

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją szamponu Yves Rocher z wyciągiem z owsa. Jak wiecie lub nie, od dłuższego czasu, z różnymi efektami staram się dbać o włosy, w związku z czym testuję różnego rodzaju specyfiki do pielęgnacji włosów. Od takich kosmetyków oczekuję nawilżenia, odżywienia i regeneracji. Czy propozycja Yves Rocher sprostała moim wymaganiom? Zapraszam do lektury!

Jak widzimy na powyższym zdjęciu, szampon znajduje się w pół transparentnej, zielonej butelce, typowej dla wszystkich szamponów YR. Bez problemu można dojrzeć ile produktu pozostało w opakowaniu. Butelka ma pojemność 300ml i zamykana jest na tzw. klips, od siebie dodam, że dosyć wygodny (= nie trzeba się siłować chcąc otworzyć butelkę nawet mokrymi dłońmi, a sam z siebie też przypadkiem się nie odemknie, np. w walizce ;) Etykietka, także typowo dla YR, prosta i estetyczna, zawiera wszystkie podstawowe informacje o produkcie, bez zbędnych ozdobników. Sam szampon jest koloru białawego, ma gęstą konsystencję i bardzo dobrze się pieni.

Co obiecuje producent?
Jedwabisty szampon odżywczy do włosów suchych. 98% składników pochodzenia naturalnego. Składniki pochodzenia roślinnego: mleczko z owsa bio, baza myjąca pochodzenia roślinnego. Co istotne, szampon nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Nie zawiera też silikonu, parabenów ani sztucznych barwników.


Skład:
Jak szampon sprawdził się u mnie?
No cóż, moje włosy z natury są bardzo błyszczące, więc ciężko mi ocenić, czy szampon zrobił coś w tym kierunku. Natomiast z pewnością po jego użyciu włosy są elastyczne, gładkie i na dodatek ślicznie pachną, PLUS, co ważne, wydają się odżywione, zgodnie z obietnicą. Czy zdrowe? No cóż, aż takich efektów od szamponów nie wymagam, poza tym faktycznie zdrowe włosy to efekt długotrwałej, świadomej, a co za tym idzie, odpowiednio dobranej pielęgnacji, na którą składa się wiele czynników, a nie zużycie nawet całej butelki jakiegokolwiek specyfiku ;) Jak wcześniej wspomniałam, szampon ma gęstą konsystencję i trzeba uważać, żeby nie wziąć go za dużo (na szczęście opakowanie skutecznie umożliwia kontrolę nad ilością wylewanego produktu), bo może obciążyć włosy. Wspaniale się pieni i nie potrzeba go za dużo by dokładnie umyć włosy.

Podsumowując:
Opakowanie: 5/5
Zapach: 5/5
Konsystencja: 4/5 (szampon jest gęsty, wystarcza na długo, ale trzeba uważać, żeby nie wziąć go za dużo)
Wydajność: 5/5
Działanie: 4/5
Dostępność: 3/5 (stacjonarnie i online w sklepach Yves Rocher)
Cena: ok. 12 zł

A Wy, znacie szampony i inne kosmetyki Yves Rocher? Które polecacie? Macie swoich ulubieńców tej firmy? 

Pozdrawiam Was ciepło!

Popularne posty